Kimdir

Coşkun Çetin Kimdir? İşte Hayatı ve Kariyeri

Coşkun Çetin Kimdir? İşte Hayatı ve Kariyeri

Coşkun Çetin Kimdir? Hayatı, Kariyeri ve Başarıları

Coşkun Çetin, Türkiye’nin en büyük webmaster platformu olan r10.net’in sahibi olarak tanınan bir isimdir. İşte Coşkun Çetin hakkında bilmeniz gerekenler…

Coşkun Çetin’in Eğitimi ve Gençlik Yılları

Coşkun Çetin, ilkokul eğitimini “Feyzi Paşa İlköğretim Okulu”nda tamamladı. Ortaokulu ise “Engin Hayri Özmeriç Okulu”nda okudu. Lise çağına geldiğinde ise İzmir Alsancak’ta bulunan “Salih İşgören Anadolu Lisesi”nde eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimini ise “Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı.

Coşkun Çetin Kimdir? İşte Hayatı ve Kariyeri

Başarılı Bir Girişimci Olarak Yükselişi

Coşkun Çetin, 2007 yılında %100 Türk Sermayesi ile “MegaTR Hosting” adlı ilk projesini hayata geçirdi. Web hosting alanında faaliyet gösteren bu girişimi başarılı bir şekilde büyüttü. 2012 yılında Türkiye’nin en büyük webmaster platformu olan r10.net’e yatırım ortağı oldu ve 2013 yılında yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı. 2019 yılında ise r10.net’in bütün hisselerini satın alarak tek sahibi oldu.

MegaTR: Türkiye’nin Önde Gelen Hosting Şirketlerinden Birisi

Coşkun Çetin tarafından kurulan MegaTR, Türkiye’nin en büyük hosting şirketlerinden biridir. Şirket bünyesinde 35.000’den fazla web sitesine hizmet vermektedir ve Türkiye’nin en büyük ilk 10 hosting şirketi arasında yer almaktadır. MegaTR, web hosting, sunucu hizmetleri, cloud hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

R10.Net: Türkiye’nin Önde Gelen Webmaster Platformu

R10.Net, webmaster’ların ve internet üzerinden iş yapan freelancer’ların bir araya geldiği, bilgi paylaşımının yapıldığı ve ticaretin gerçekleştiği büyük bir platformdur. Coşkun Çetin’in sahibi olduğu r10.net, Türkiye’deki internet sektörünün gelişimine büyük katkı sağlamıştır ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Türk siteleri arasında yer almaktadır.

Coşkun Çetin, web hosting sektöründe başarılı bir girişimci olarak adını duyurmuş ve Türkiye’nin internet sektöründeki önemli isimlerinden biri haline gelmiştir.

Yorum Yap